FastPay онлајн казино - најдобри слотови и брзи исплати на едно место

Казино FastPay

Интернет казино FastPay е млад проект за коцкање започнат од Дама Н.В. Под нејзино управување работат многу познати казина. FastPay има меѓународна лиценца издадена од Комисијата за игри на среќа Курасао. Интернет-казиното редовно се проверува за искреност и користи исклучиво лиценцирани автомати. Проектот се фокусира на квалитетна услуга и брзи плаќања.

FastPay

Преглед на официјална веб-страница на FastPay

Главната страница на казиното се наоѓа во зоната на домен COM. Некои земји бараат меѓународни проекти за коцкање за да добијат локална лиценца, во спротивно нивните страници се блокирани. За да се заобиколат ваквите ограничувања, постои огледало FastPay - ова е дополнителна страница што не се разликува од главната по функционалност и интерфејс. Единствената разлика е во доменот.

страницата за FastPay е изработена во темни бои. Само копчињата и игрите имаат светла дизајн. Горното мени е претставено со јазичиња:

 • „За нас“ - содржи информации за казиното;
 • „Поддршка“ - ви овозможува да оставите барање до услугата за поддршка;
 • "Плаќања" - поддржаните системи за плаќање, депозитите и ограничувањата за повлекување се наведени овде;
 • „Промо“ - делот е претставен со информации за тековните промоции, бонусите, условите за нивно примање;
 • „Турнири“ - казиното редовно одржува турнири меѓу своите клиенти, во делот можете да најдете информации за тековните и идните турнири.

На горниот дел има и формулар за најава, копче за отворање на прозорецот за регистрација. Во горниот десен агол има копче за избор на јазик. Интерфејсот е преведен на руски, англиски, германски, украински, полски, фински, шпански, чешки, јапонски, малезиски, француски, норвешки, турски.

Банер за информации зазема значителен дел од главната страница. Тука се објавени промотивни понуди, основни информации за работата на казиното.

Под знамето има линкови до главните делови на казиното, има лоби за игри со слот машини и други игри. Сите слотови може да се тестираат во бесплатен режим - не е потребна регистрација.

На дното на веб-страницата на казиното FastPay има референтно мени, врски до делови со правни информации. Задолжително е да се проучат правилата и условите на играта пред да се регистрирате.

При посета на страницата од мобилен уред, интерфејсот автоматски се прилагодува на големината на екранот. Ова ви овозможува да ги играте вашите омилени игри со коцкање од таблет, паметен телефон со максимална удобност.

Услуги за клиенти

Интернет-казиното FastPay обезбедува поддршка за клиенти 24/7. Може да побарате помош во кое било време од денот. Техничката поддршка помага при регистрација, надополнување на сметка, итн.

Казиното обезбеди неколку канали за комуникација:

 • разговор преку Интернет - повикан преку соодветното копче за мени, тој се наоѓа во долниот десен агол на страницата;
 • билет - можете да креирате билет преку копчето"Поддршка" на горното мени;
 • е-пошта - треба да испратите жалба само до контактите наведени на веб-страницата на казиното.

Пред да контактирате со услугата за поддршка, препорачливо е да отидете во делот Најчесто поставувани прашања. Тука веќе има подготвени одговори на популарни прашања.

FastPay

Посетителите на страниците ја забележуваат пријатната атмосфера на официјалната страница и погодната локација на нејзините главни функционални блокови. Светли транспаренти се заменуваат едни со други, покажувајќи им на гостите и регистрираните членови на клубот FastPay Casino сите потребни информации, како и предизвикувајќи интерес за она што се случува во неговите виртуелни wallsидови.

Главната страница содржи копчиња за регистрација, копчиња за најавување и јазичиња со мени. Логички групираниот интерфејс им олеснува навигацијата на дури и почетниците. Коцкарите од различни земји ќе се чувствуваат пријатно на нејзините страници, затоа што адаптиран е за голем број на различни јазици:

 • руски;
 • англиски;
 • германски;
 • полски.
 • австралиски
 • канадски

Шпанскиот, шведскиот, норвешкиот, финскиот, малезискиот, казахстанскиот, турскиот, францускиот, чешкиот, јапонскиот и многу други не се помалку релевантни.

Стилот на официјалната страница Fastray се одликува со светли бои, затоа се расположува. Недостатокот на непотребни информации и пријатен дизајн ви овозможува брзо да избегате од секојдневните проблеми, нурнувајќи се главно во огромна разновидност на забава за коцкање.

Финансиски трансакции во казиното FastPay

Казиното нуди многу начини за депонирање и повлекување добивки. FastPay работи со широк спектар на валути, вклучувајќи крипто-валути - EUR, NOK, CAD, AUD, NZD, PLN, JPY, ZAR, USD, BTC, BCH, ETH, DOGE, LTC. Секој нов клиент мора да ја избере основната валута на сметката за време на регистрацијата. Ако последователните депозити се направени во друга валута, тогаш ќе се изврши автоматска конверзија.

Повеќето депозити во FastPay се кредитираат без провизија, со исклучок на електронскиот паричник WebMoney. Во повеќе од 80% од случаите, парите се кредитираат на сметката веднаш - веднаш по кредитирањето, играчот може да вложува облози.

Методи за депонирање сметка за игра:

 • банкарски картички - Виза, Маестро, Мастеркард;
 • е-паричници - EcoPayz, Neteller;
 • ваучери - EcoVaucher итн.

Севкупно, казиното нуди 18 опции за депозит. Границите за надополнување се разликуваат по лојалност, тие ви дозволуваат да играте дури и со мал буџет - 10 УСД, 10 ЕУР, 0,05 БЦХ, 4400 ДОGEЕ, 0,025 ЕТХ, 0,001 БТК, 0,02 ЛТЦ, 102 НОК, 15 CAD, 15 AUD, 16 NZD, 45 PLN, JPY 1285, ZAR 175.

Списокот на системи за плаќање за повлекување е идентичен со опциите за депозит. Плаќањата се вршат во рок од 12-72 часа, во зависност од износот и системот на плаќање. Минималните граници за повлекување се 2 пати повисоки од износот на депозит.

За да повлечете средства од сметката, треба да ги исполните сите бонус услови (доколку играчот учествува во промоцијата), поминете низ постапката за верификација.

FastPay Casino

Разновидност на слот машини во FastPay

Одбор за коцкање FastPay

Каталогот за коцкање FastPay нуди над 2 илјади игри за секој вкус. Веб-страницата има слотови и рулети од повеќе од 30 провајдери:

 • Аматик, НетЕнт, Фантасма;
 • PlaySon, Relax, Igrosoft, Microgaming, итн.

Казиното е специјализирано за нови слотови - без ретро-машини со застарена графика. Каталогот содржи автомати со 3 и 5 ролни, 5 или повеќе линии за плаќање. Секој слот има своја тема, која е посветена на дизајнот, елементите на играта, саундтракот.

Деловите"Купи карактеристика" и"Биткоин, ЕТХ, ЛТЦ" заслужуваат посебно внимание. Првиот дел содржи слот машини каде што можете да купите кругови бонус, вториот дел претставува слотови со облози во форма на криптовалута. Некои од машините во FastPay содржат џекпоти.

Казиното нуди широк спектар на рулети - американски, норвешки, авто-рулет, итн. Оваа група на игри е претставена од давателот на услуги Еволуција. Играчот може да избере соодветна табела заснована врз лични преференции и ограничувања.

Бонуси и промотивни понуди за клиенти на FastPay

FastPay Bonuses

Програмата за бонус за казино е претставена од следниве понуди:

 1. Бонуси за нови клиенти. Тие се кредитираат на првиот и вториот депозит во FastPay. На првиот депозит, играчот добива бонус средства и бесплатни вртења, на вториот - само бонус пари. Точниот износ на бонусот се одредува според големината на депозитот. Максималниот износ на првиот бонус е 865 НОР, 100 УСД/ЕУР, 0,5 BCH, 1,9 LTC, 44000 DOGE, 127 CAD, 130 AUD, 0,01 BTC, 1511 CAR, 0,25 ETH, 10670 JPY, 374 PLN ... Големината на втората е 2 пати помала. Понудата за добредојде можете да ја користите само еднаш.
 2. Систем на лојалност. Се состои од нивоа - за да го постигнете секое треба да соберете статусни поени. Тие се заслужни за обложувалници на автомати и други игри. Системот за лојалност влијае на бројот на достапни бонуси. За достигнување на ново ниво, играчот добива 15 до 500 бесплатни вртења.

Fastpay е интересен проект што треба да го разгледаат сите fansубители на коцкањето. Казиното нуди сè што ви треба за интересно време, потопување во светот на коцкањето. Играчите очекуваат висококвалитетна забава за коцкање, брзи исплати, погодна веб-страница, огромен број бонуси и профитабилна програма за лојалност. Единствениот услов е само возрасните да можат да се регистрираат на страницата.