Преглед на постапката за регистрација на казиното FastPay

Лиценцираното казино „FastPay“ е меѓународен проект што беше промовиран летото 2018 година. На сите enthusубители на коцкањето им нуди огромен каталог на игри за секој вкус - од класични игри на маса до најсовремени слотови. Многу е лесно да се стане клиент на ова казино - регистрацијата во казиното FastPay не зазема многу време.

Правила за регистрација на казино преку Интернет

Официјалната веб-страница на Fastpay работи во рамките на меѓународното законодавство за коцкање, засновано на лиценца во јурисдикцијата на Курасао. Поради оваа причина, само лица кои имаат над 18 години за време на регистрацијата можат да станат клиент во казино.

Второто важно правило е една сметка. Интернет-казината забрануваат создавање на повеќе од една сметка за коцкање по лице. Resителите на повеќето земји во светот можат да станат клиенти на FastPay, освен во следниве земји:

  • Португалија, Гибралтар, Франција со прекуокеанските територии;
  • САД, Бугарија, erseyерси, Холандија, Израел;
  • Литванија, Словачка, Велика Британија, Западна Индија;
  • Шпанија, Куросао.

Одредени игри од каталогот може да не бидат достапни за одредени земји.

За време на процесот на регистрација, играчот се обврзува да ги проучи сите правила на онлајн казиното и да се согласи со нив. Препорачливо е да не се игнорира овој процес, знаењето на правилата ќе избегне многу конфликти.

Прекршувањето на правилата на FastPay може да резултира во блокирање на сметката.

FastPay

Промотивни понуди за нови клиенти

Сите корисници кои се регистрирале во FastPay можат да сметаат на бонус за прв депозит. Максималниот износ на плата е 100 УСД/ЕУР или 865 НОК, 127 CAD, 130 AUD, 138 NZD, 375 PLN, 1500 ZAR, 10650 JPY, 0,01 БТК, 1,9 LTC, 0,256 ETH, 0,05 BCH, 44000 DOGE ... Износот на бонус средства се пресметува врз основа на 100% од големината на депозитот.

Бонусот се активира кога сметката се надополнува, промотивниот код не е потребен. Како додаток, играчот добива 100 бесплатни вртења на автомати. Тие се кредитираат рамномерно - 20 бесплатни вртења во рок од 5 дена од датумот на депозит.

За да ги претворите фондовите на бонус во вистински средства, треба да ставите облози во износ што ќе биде 50 пати поголем од износот на пресметаниот бонус.

FastPay има бонус за втор депозит. Се наплатува во форма на 75% од износот на депозитот. Овој бонус е 2 пати помал од првиот бонус.

Процес на создавање сметка

Може да се регистрирате за казиното FastPay на главната страница или на неговото огледало. Регистрацијата е достапна од компјутер, паметен телефон и таблет систем.

За да креирате сметка, кликнете на копчето"Регистрирај се". Сместено е на врвот на локацијата, обоена во зелена боја. Со кликнување на копчето ќе се активира формуларот за регистрација со следниве полиња:

  • е-пошта;
  • телефонски број;
  • лозинка - се препорачува да ја наведете најтешката комбинација;
  • валута - треба да изберете една од достапните валути - USDT, USD, EUR, PUG, BCH, LTC, ETH, BTC, ZAR, JPY, PLN, NZD, AUD, NOK, CAD.

Сите полиња се задолжителни. Корисникот мора да го провери и полето „Се согласувам со правилата“. Во фазата на регистрација, можете да се претплатите на промотивната поштенска листа или да се отпишете од неа. Билтенот вклучува интересни понуди, вести од казино. Може да го активирате повторно во вашата лична сметка.

Откако ќе кликнете на копчето"Регистрирај се", казиното ќе испрати писмо со врска до наведената е-пошта. Потребно е за активирање - корисникот може да кликне на врската директно во писмото или да ја копира и залепи во лентата за адреси на прелистувачот. Ако порака од FastPay не е во вашето сандаче во рок од 30 минути, треба да ја отворите папката Спам, каде што пораката може да се појави по грешка.

Активирањето на сметката ви овозможува да се најавите со лозинка и е-пошта. Во вашата лична сметка, треба да отворите профил и да ги пополните информациите што недостасуваат за вас. Сите податоци мора да бидат точни. Можете да додадете дополнителни валути на сметката на вашата сметка - казиното не ги ограничува своите клиенти на една валута.

Потврда на идентитетот во казиното FastPay

Само проверените корисници можат целосно да ги користат сите услуги на интернет казино. Повлекувањето средства од сметката за игри се отвора само по идентификација на лицето. FastPay може да побара верификација во кое било време, но подобро е да го направите тоа сами веднаш по регистрацијата.

Казиното ја гарантира безбедноста на личните податоци. За верификација, треба да ја отворите страницата"Сметка" во вашата лична сметка и да отидете во делот"Документи". Тука треба да поставите скенирање или фотографија од пасошот или друг документ што може да го докаже вашиот идентитет. Сликата мора да биде квалитетна.

Како додаток на пасошот, можеби ќе ви треба извод од банка, фактура за плаќање на комуникации итн. Документот мора да има иницијали што одговараат на пасошот. Максималниот рок за проверка на испратените документи е 24 часа. Казиното го задржува правото да бара дополнителни документи, видео или телефонски повик.

Ако имате какви било прашања во врска со личната идентификација, играчите можат да контактираат со службата за поддршка. Работи 24/7 и е достапна преку разговор во живо и е-пошта.

Затворање и „замрзнување“ на сметка

Корисниците на онлајн казино на FastPay имаат право да ја избришат својата сметка за игри во секое време. Сметката може да се затвори со контактирање на тимот за поддршка.

Ако играч не влезе во неговата лична сметка 6 месеци, не става облози и не прави депозити, тогаш неговата сметка е суспендирана. Замрзнување на сметка не е затворање, може да се активира повторно.

Како да го направите вашиот прв облог во Fastpay?

Можете да ставите облози во казиното веднаш по регистрацијата. Средствата се кредитираат веднаш. Минималниот износ на депозит е 0,01 БТК, 14 NZD, 10 EUR/USD, 37 PLN, 13 CAD, 4400 DOGE, 0,2 LTC, 13 AUD, 151 ZAR, 0,05 BCH, 1060 JPY, 0,025 ETH, 87 NOK. Казиното не наплаќа провизија за надополнување, но може да го постави системот за плаќање.

Откако ќе се кредитираат средствата, останува да се избере соодветната игра. FastPay нуди да играат слот машини, игри на маса, казино во живо со дилери во живо. Повеќе од 1000 игри се достапни на страницата. Слот машините може дополнително да се тестираат во бесплатен режим. Постојат посебни слотови за обложување на криптовалута.

Сите нови клиенти на онлајн казина автоматски стануваат членови на системот за лојалност. Се доделуваат поени за активна употреба на услугите на FastPay. Тие го одредуваат нивото на играчот во програмата за лојалност. Секое ниво дава свои привилегии. На пример, играчите со второ и повисоко ниво на казино обезбедуваат роденденски подарок.

Пресметаните поени или статусните поени може да се разменуваат за вистински пари. Може да направите размена еднаш годишно - во последната недела од декември.

Регистрацијата во FastPay отвора одлични можности за fansубителите на слот машини и други игри на среќа. Лесно е да се регистрирате на страницата - треба да пополните краток формулар. Казиното бара идентификација за да го потврди идентитетот - ова е стандардна процедура во сите легални онлајн казина.